Про підсумки участі команд юних туристів Харківщини у змаганнях Кубку України з велосипедного туризму

З 9 по 15 травня 2017 року команди Харківської області брали участь у змаганнях Кубку України з велотуризму серед юнаків і дорослих спортсменів (поблизу с. Воробіївка Немирівського району Вінницької області).

Делегація області була представлена юними велотуристами з Барвінківського, Золочівського, Красноградського, Нововодолазького районів та міста Мерефи.  Усі 25 учасників команд старшого (2000-2002 років народження) та молодшого (2002-2004 років народження) віку пройшли багатомісячну підготовку на трасах обласних змагань, виконали нормативи другого, першого розрядів та кандидатів у майстри спорту України.

Програма змагань включала комбіновану дистанцію-фігурне водіння велосипеду, тріал і велосипедний крос, а також багатокілометрові дистанції велораллі. Основними  суперниками юних вело туристів Харківщини були спортсмени з Вінницької області.

Серед старших юнаків абсолютним переможцем став учень Барвінківського аграрного коледжу Горб Давид, який разом із своїм товаришем по команді Ордою Станіславом з Нововодолазького району виконав норматив кандидата у майстри спорту. Одним із найсильніших серед старших юнаків став учень Добренського навчально-виховного комплексу Красноградського району Шолох Володимир. Другою серед старших дівчат – Лиганенко Карина з Липкуватівського навчально-виховного комплексу Нововодолазького району.

Серед молодших юнаків  переможцем визнано Ковтуна Віталія з Нової Водолаги, другим і третім були Веретільник Дмитро та Бабенко Вадим із Золочівського району.

Серед молодших дівчат І місце виборола Юрченко Вікторія (Золочівський район), другою була Кізіченко Анастасія з Добреньского НВК Красноградського району, третьою – Ляшенко Олександра, учениця Нововодолазької гімназії.

У командному заліку молодші спортсмени Харківщини перемогли, а спортсмени старшої вікової групи поступилися господарям змагань.

Варто відзначити велотуристів команд області, які багато зробили для перемоги – кандидатів у майстри спорту Гету Юлію і Мирончука Владислава – учнів Красноградського коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія», Артеменка Євгена, Олійника Даніїла, Бехтер Анну – учнів Золочівських загальноосвітніх навчальних закладів  № 2 і № 3, учнів Липкуватівського навчально-виховного комплексу Нововодолазького району – Головешка Данила, Юнікова Олексія, Шалімова Дмитра, Птишника Романа, Ольховську Аліну, Чечоткіну Ренату, учнів Нововодолазької гімназії – Мандрику Уляну, Федоренка Дмитра, Гусєву Світлану.

Старші юнаки посіли третє місце у командному заліку і серед дорослих спортсменів. За результатами змагань учні Харківщини виконали два нормативи кандидата у майстри спорту і вісім – першого розряду. Нині команди старшої вікової групи готуються до участі у Чемпіонаті України, що відбудеться в липні 2017 року у Кіровоградській області.