До Європейського дня боротьби із торгівлею людьми

18 жовтня 2017 року вже одинадцятий рік відзначається  Європейський день боротьби із торгівлею людьми, метою якого є привернення  уваги широкої громадськості до проблеми потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

Не дивлячись на серйозні кроки, що були здійснені на міжнародному та національному рівнях в сфері законодавства, підготовки кадрів, організації роботи правоохоронців, профілактики, торгівля людьми залишається поширеним злочином та порушенням прав людини!

      Зверніть увагу та запам’ятайте!

      Якщо ви їдете за кордон:

  1. Нікому не довіряйте свій паспорт (документи, що підтверджують вашу особистість, завжди повинні знаходитись тільки при вас). Зробіть декілька ксерокопій закордонного паспорту та візьміть їх із собою, одну копію не забудьте залишити вдома родичам або знайомим, яким довіряєте більше всього.
  2. Важливо залишити вдома детальну інформацію про місце перебування за кордоном, а також інформацію про вашого знайомого, який запрошує вас, а саме: його адресу, номер телефону, вашу спільну фотографію, ксерокопію його паспорта.
  3. Домовтесь з родичами про те, як будете підтримувати зв’язок. Перед поїздкою за кордон домовтесь про умовне слово, яке буде означати, що необхідна допомога.
  4. Дізнайтесь номери телефонів Посольства та Консульства України за кордоном. У випадку складної ситуації або загрози життю, необхідно звернутися за допомогою до представництва своєї країни.
  5. Візьміть із собою також телефони неурядових організацій, що надають допомогу (тимчасове проживання, юридичні консультації, харчування та речі першої необхідності) людям, які опинились вскрутній ситуації.

      Якщо ви укладаєте трудовий логовір за кордоном

  1. Перш за все необхідно укласти договір із фірмою про надання посередницьких послуг з працевлаштування за кордоном.
  2. Уважно прочитайте цей договір: ви маєте чітко зрозуміти та усвідомити, які послуги зобов’язується вам надати даний посередник, та що буде у випадку, коли він не надасть послуг, передбачених у договорі.
  3. Після того, як ви підписали договір (контракт) з фірмою, вам запропонують укласти ще один договір (контракт) з роботодавцем.
  4. Трудова угода (контракт) має бути написаний 2 мовами: українською та мовою країни, куди ви їдете.
  5. У випадку, коли ви не все розумієте з контракту написаного іншою мовою, необхідно його перекласти. Ніколи не ставте підпис, якщо ви не розумієте значення хоча б декількох слів у контракті.
  6. Контракт не повинен містити речень, що неточно описують роботу і мають розпливчастий сенс (наприклад, особа зобов’язана виконувати інші види робіт).
  7. Важливо, щоб у контракті чітко вказувалися умови працевлаштування, місце роботи, час, зарплатня, мало місце медичне страхування.
  8. Якщо країна, у яку працевлаштовується особа, не має з Україною ніяких договорів про співпрацю, то крім контракту, роботодавець повинен вислати запрошення. Запрошення та контракт нададуть підстави для отримання робочої візи і легального працевлаштування за кордоном.

     У разі необхідності безкоштовно, анонімно і конфіденційно отримайте консультацію на Національній «гарячій лінії» ГО «Ла Страда – Україна» за телефоном 0 800 500 335 (зі стаціонарних) або 386 (з мобільних).