Представники Гендерних центрів закладів вищої освіти долучилися до проведення редакторського марафону  #WikiGap

01 березня 2019 р. на базі Наукової бібліотеки Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова відбувся редакторський марафон  #WikiGap. Це ініціатива, що закликає людей у всьому світі доповнювати Вікіпедію інформацією про видатних жінок – експерток у різних сферах діяльності.

Відкрита онлайн-енциклопедія Вікіпедія є одним із найпопулярніших ресурсів для пошуку інформації. В українській Вікіпедії понад 880 тисяч статей, проте інформації про жінок значно менше ніж про чоловіків. Зокрема, з понад 160 тисяч біографічних статей лише 1/7 – біографії жінок. Це означає, що більшість доступної інформації про наукові, технічні, спортивні та інші досягнення мають чоловіче обличчя, тоді як жінки представлені значно менше. WikiGap допомагає виправити ґендерний дисбаланс та створити більше статей у Вікіпедії про видатних жінок – рольових моделей у різних сферах.

#WikiGap проводився  в Україні вже вдруге  Посольством Швеції в Україні, Фондом ООН у галузі народонаселення та ГО «Вікімедіа Україна» у Харкові, Львові та Києві.

Глобально ініціатива WikiGap проходить у десятках країн світу; минулого року в рамках WikiGap було створено 13 тисяч статей 30-ма мовами. В Україні минулого року в рамках ініціативи було створено  та  доповнено близька  100 статей.

Учасників заходу  –  представників Гендерних центрів закладів  вищої освіти регоіну привітали  п. Л. Харфаст, керівниця відділу економічного та культурного співробітництва Посольства Швеції в Україні, П. Замостьян, заступник Представника Фонду ООН у галузі народонаселення, А. Процюк, представник Вікімедіа Україна.