Чугуївський професійний аграрний ліцей

Історія навчального закладу почалася в далекому  1931 році, коли на базі заводу “Смичка” організували фабрично-заводське училище  № 3 для підготовки ковалів, теслярів, слюсарів, токарів. У 1940 році ФЗУ було перейменовано на ФЗО № 7 Харківського обласного управління трудових резервів, де почалась підготовка робітників будівельних професій: штукатурів, арматурників, теслярів, ковалів.

Під час Великої Вітчизняної війни  у вересні 1941 року ФЗО № 7 було евакуйоване до Алма-Ати Казахської республіки, де продовжувало підготовку робітників. Після закінчення війни заклад повернувся на рідну землю. В 1953 році школа ФЗН № 7 переведена до м. Ізюм, а в її споруді організовано училище механізації сільського господарства (УМСГ).

У відповідності з наказом № 1 начальника Харківського обласного управління трудових резерві від 9 січня 1954 року в місті Чугуєві створено училище механізації сільського господарства № 3.Пізніше, у 1959 році УМСГ № 3 стало називатись училищем механізації сільського господарства Харківського обласного управління ПТО.

В 1961 році виконавчий комітет Чугуївської міської ради приймає рішення про будівництво нових навчальних корпусів та гуртожитку по вулиці Жовтневої революції та на площі Жовтня.

За наказом № 331 від 21 листопада 1963 року по обласному управлінню ПТО і наказом № 177 від 2 грудня 1963 року по училищу механізації с/г № 3 його було перейменовано на сільське професійно-технічне училище № 3 міста Чугуєва.

В У 1972  році учнівська молодь міста та району починає своє професійне навчання в нових аудиторіях, а в 1974 році перегортається ще одна сторінка в житті училища – розпочинається підготовка спеціалістів з середньою освітою. Згодом, 5 вересня 1984 року, на основі наказу № 463, СПТУ № 3 перейменовано на сільське професійно-технічне училище № 53 (СПТУ № 53).

На підставі Закону України ст.. 32 від 23.05.1991 року СПТУ № 53 перейменовано у ПТУ № 53.

Життя в училищі ніколи не стояло на одному місці.  Завдяки праці педагогічних працівників змінювалися, удосконалювалися не тільки форми і методи навчання молоді, а й проводилися зміни в підготовці спеціалістів робітничих професій, запроваджувалися нові професії. З 1991 року розпочалося навчання в групі “Квіткар”, а у вересні 1996 року відкрилися групи “Електрозварник ручного зварювання. Рихтувальник кузовів автомобіля”; “Бухгалтер сільського виробництва”; “Кухар. Кондитер”.

19 квітня 2000 року училище було атестоване як навчальний заклад ІІ атестаційного рівня Міністерством освіти і науки України.

У 2003 році на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 13.06.2003 року за № 380 з 01.07.2003 року ПТУ № 53 було перейменовано у Чугуївський професійний аграрний ліцей.  Цю назву ліцей носить до сьогодні.

 

Перелік професій та спеціальностей, за якими здійснюється навчання

На базі базової загальної середньої освіти – термін навчання 3 роки

  1. Тракторист. Машиніст екскаватора одноковшового. Машиніст бульдозера (будівельні роботи). Водій автотранспортних засобів (кат В,С).
  2. Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорії А1,А2,В1). Слюсар з ремонту с/г машин та устаткування. Водій автотранспортних засобів (кат. В,С).

3.Електрозварник ручного зварювання. Рихтувальник кузовів.

  1. Кухар. Кондитер.

На базі повної загальної середньої освіти

  1. Електрозварник ручного зварювання. Рихтувальник кузовів (термін навчання 2 роки).
  2. Тракторист. Водій автотранспортних засобів кат В,С (термін навчання 10 місяців).
  3. Слюсар з ремонту автомобіля. Водій автотранспортних засобів кат В,С. (термін навчання 10 місяців).
  4. Кухар. Кондитер (термін навчання 2 роки).

Контактна інформація:

Адреса: 63503, Україна, Харківська область, м. Чугуїв, площа Аграрна, 10-А

Тел./факс: (05746)2-69-85
Електрона пошта: pr.chuguevag@ptukh.org.ua

Сайт: http://chuguevcpal.ptu.org.ua

Графік прийому громадян адміністрацією:

Понеділок – Волик Олександр Миколайович (директор ліцею) – 1400 – 1700

Вівторок – Коваленко Валерій Адамович (заст. директора з НВР) – 1400 – 1700

Четвер – Вікулова Юлія Василівна (заст. директора з НВихР) – 1400 – 1700

Чугуївський професійний аграрний ліцей – навчальний заклад ІІ атестаційного рівня.

З 1991 року директором ліцею працює Волик О.М., який за роки роботи не тільки не втратив традицій закладу, а й зумів запровадити нові прогресивні педагогічні технології, зберегти та відновити матеріально-технічну базу ліцею, а головне – утримав педагогічний колектив і надихнув багатьох викладачів на підвищення рівня своєї професійної компетентності.

Славиться навчальний заклад і своїми традиціями, міцним працелюбним колективом – досвідченими майстрами виробничого навчання та викладачами, серед яких 9 – мають вищу категорію,  2 – педагогічні звання «старший викладач», 3 – педагогічні звання «майстер в/н ІІ категорії», 10 – нагороджені знаком „Відмінник освіти України”, 1 – нагрудним знаком „А.С.Макаренко”.  Педагоги нового покоління, лауреати та переможці  обласних конкурсів, щедро передають свої знання учням.

Ліцей сьогодні – це оснащені сучасними засобами навчання аудиторії, кабінети, лабораторії та майстерні, це креативні педагоги та талановиті учні – переможці обласних оглядів художньої самодіяльності та декоративно-прикладної творчості, обласних олімпіад та конкурсів за професією, спортивних змагань,  спартакіад та міських фестивалів.