Відбулася регіональна (не)конференція міні-EdCamp

24 березня 2017 року за сприяння Департаменту науки  і освіти Харківської обласної державної адміністрації на базі комунального закладу «Харківський санаторний навчально-виховний комплекс №13» Харківської обласної ради» відбулася регіональна (не)конференція міні-EdCamp (афілійована участь) за темою: «Навчальний заклад як простір освітніх можливостей».

У цьому заході взяли участь більше 150 учасників, яких представляли учителі та керівники навчальних закладів Харківщини, міста Харкова, Донецької й Полтавської областей. Реєстрація проводилась на чисто добровільних засадах через соціальні мережі та сайт школи.

(Не)конференцію відкрили заступник директора – начальник управління освіти Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації В.В.Ігнатьєв, начальниця відділу STEM-освіти Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України О.О.Патрикеєва, очільниця Харківського інституту управління Академії державного управління при Президентові України, президентка  Харківського університетського консорціуму Л.О.Бєлова, керівниця  Міжнародного проекту «Сприяння освіті», офіційна  представниця  LEGО Foundation  в Україні Оксана Рома, керівниця Харківської технічної студії «Винахідник» Таїсія Мукій, завідувачка кафедри Харківської  академії неперервної освіти Галина Дегтярьова.

Під час (не)конференції було проведено три експертні паралелі, в яких взяли участь більше 20 спікерів з актуальних питань щодо оновлення української школи у формі майстер-класів, тренінгів, дискусій. У ході міні-EdCamp було сформовано 6 локацій з учасників (не)конференції для проведення учительської паралелі. Це досить нестандартний, нетрадиційний захід нового дискусійного формату для співтворчості вчителів, для відкритого обміну педагогічним досвідом і взаємодії за принципом “Give – Get” («Дай, якщо можеш – Візьми, якщо хочеш»).

Тут тісно переплелися між собою наука й практика, новаторство й класика, управління й методика, молодість і багаторічний досвід. Кожний та кожна мали право висловити власну думку, відстояти особисту позицію – істина народжувалась у палких дискусіях.  Їх єднало одне – прагнення до змін і оновлення сучасної української школи. Стало зрозумілим, що байдужих в освіті Харківщини немає, багато директорів і педагогів готові до змін й готові брати на себе відповідальність за ці зміни.

Харківська регіональна (не)конференція міні-EdCamp поєднала можливості та прагнення органів державної влади, вчительства, громадськості, батьків і представників недержавних структур до впровадження реформи української освіти  в реальне життя навчальних закладів Харківщини.

Під час (не)конференції було проведено благодійну акцію «Подаруй українську книгу (іграшку) дітям із зони АТО». Ці подарунки будуть передані волонтерами напередодні пасхальних свят до навчальних закладів Донецької і Луганської областей.

Усі учасники отримали сертифікати за підписом заступника директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації В.В.Ігнатьєва.