Розпочався спеціалізований тренінг для працівників освітньої сфери регіону

14 листопада 2017 року в приміщенні КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» в межах соціальної програми Марини Порошенко, за підтримки Благодійного Фонду Порошенка розпочався спеціалізований тренінг для працівників освітньої сфери регіону за темою «Інклюзивний простір. Практичні кроки».

Метою заходу є підвищення компетентності педагогічних працівників із питань якісного здійснення інклюзивного навчання й супроводу дітей з особливими освітніми потребами в умовах закладів загальної середньої освіти.

Учасників спеціалізованого тренінгу привітали Каменчук Т.Б., представник Благодійного Фонду Порошенка, Ігнатьєв В.В., заступник директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації – начальник управління освіти і науки, Покроєва Л.Д., ректор КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти».

До програми тренінгу включено інформування педагогів про нормативно-правове забезпечення, що регламентує здійснення інклюзивної освіти у 2017/2018 навчальному році; ознайомлення з організацією оцінки розвитку дитини, психолого-педагогічними характеристиками дітей з особливими освітніми потребами та педагогічними технологіями інклюзивної освіти.

Учасники також набули навичок із розробки індивідуальної програми розвитку дітей з особливими освітніми потребами, отримали методичні рекомендації щодо створення шкільної команди супроводу такої дитини, адаптації та модифікації навчальних програм, індивідуалізації навчання в умовах інклюзивного навчання.

Захід триватиме два дні.

Участь у спеціалізованому тренінгу взяли 184 методисти з інклюзивної освіти районних (міських, ОТГ) методичних служб, заступники директорів із навчально-виховної роботи, практичні психологи, корекційні педагоги, учителі й асистенти вчителів закладів загальної середньої освіти районів, міст, територіальних громад Харківської області та районів міста Харкова.