Відбулося перше засідання Ради з питань інтелектуальної власності

14 червня під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва відбулося перше засідання Ради з питань інтелектуальної власності, що створена для посилення захисту прав інтелектуальної власності в Україні, протидії «патентному троллінгу», боротьби з інтернет-піратством, легалізації програмного забезпечення в органах державної влади, організації функціонування Центрів підтримки технологій та інновацій та взаємодії з Вищим спеціалізованим судом з питань інтелектуальної власності.

Як зазначив Степан Кубів, український винахідник та науковець має право на захист своїх розробок, а Україна зацікавлена у стимулюванні та впровадженні результатів інтелектуальної діяльності у реальний сектор економіки.

Учасники засідання обговорили необхідність запровадження інституції державних інспекторів з питань інтелектуальної власності, а також питання ефективної роботи регіональних Координаційних рад по боротьбі з порушеннями прав інтелектуальної власності. У першому засіданні Ради з питань інтелектуальної власності взяли участь міжнародні експерти, фахівці державних інституцій США, ЄС та України, очільники правоохоронних структур та судової гілки влади, лідери громадських об’єднань та галузевих асоціацій, науковці та представники правовласників.

 

 

Довідково.

     Рада з питань інтелектуальної власностіце консультативно-дорадчий Урядовий орган, створений 07 лютого 2018 року за ініціативою Мінекономрозвитку для координації процесів функціонування і розвитку системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні.