EdEra запустила онлайн-курс щодо  протидії домашньому насильству

Новий онлайн-курс із протидії домашньому насильству, створений Координатором проектів ОБСЄ в Україні та студією онлайн-освіти EdEra з липня 2019 р. є доступним для користувачів. Цей курс розрахований на широку аудиторію і має на меті сприяти поширенню обізнаності українців про те, що таке домашнє насильство і як його подолати.

Відвідувачі курсу отримають розуміння того, які різні форми може мати домашнє насильство, зокрема фізичне, сексуальне, психологічне та економічне. Тексти, лекції та ілюстрації допоможуть розібратися у причинах і наслідках, що зумовлюють насильство. Курс може бути корисним для тих, хто вже працює в цій сфері, а також для тих, хто постраждав від домашнього насильства, або людей, які стали свідками такого випадку. Цей курс надає детальний опис зусиль, яких можна докласти для реагування на ситуацію домашнього насильства за допомогою наявних державних інструментів та ресурсів неурядових організацій.

Як зазначив Г. Вілладсен, Координатор проектів ОБСЄ в Україні, – «Навіть один випадок домашнього насильства може мати довготривалі наслідки, що впливають на подальше життя окремої людини. Проте, зрештою, суспільство в цілому також багато платить за те, що не прикладає достатньо зусиль для запобігання насильству, і через це має справу з соціальними, економічними і навіть безпековими наслідками таких злочинів. При вирішенні таких складних соціальних питань не достатньо лише подбати про систему ефективного реагування правоохоронних органів; необхідно думати про створення культури, де така поведінка вважатиметься неприйнятною, і поширювати її на якнайбільшу аудиторі».