До Дня Соборності України!

Щороку 22 січня Україна відзначає День Соборності. Під соборністю ми розуміємо духовне єднання всіх територій, які історично належали українському народові, єдність і цілісність загальної території України, недоторканність її кордонів. Також соборність означає, що Україна має свою єдину національну державу, яку створює сам народ як вільну, суверенну, демократичну, правову й соціальну.

Офіційно це свято було встановлено Указом Президента України «Про День Соборності України» від 21 січня 1999 року № 42, проте ідея Соборності завжди виступала центральною ідеєю для українського народу ще з часів його етногенезу. На жаль, так склалася історія, що цю єдність доводилося відстоювати протягом більш як тисячолітнього періоду.

Переламним у цьому відношенні став 1917 рік, коли було повалено царизм і українці, незважаючи на спротив російських політичних кіл, поряд з іншими народами, почали відроджувати власну державність. Йдучи від ідеї автономії до ідеї незалежності, від І до ІІІ Універсалів, Українська Центральна Рада витворила на теренах Наддніпрянщини Українську Народну Республіку, а вже 22 січня 1918 року на IV універсалі проголосила, що Україна стала незалежною державою. Рівно через рік 22 січня 1919 року на Софіївському майдані у Києві було підписано Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Тобто за документом, який назвали просто «Акт Злуки», ці дві частини об’єднувалися в одну, щоб створити єдину державу. Возз’єднання українських земель навічно увійшло в історію України величним національним святом – Днем Соборності України.

Проте, на жаль, довгоочікуваного об’єднання так і не відбулося. Разом з цим, подія мала надзвичайний вплив на подальшу політичну ситуацію. Так, напередодні річниці 1990 року між Львовом та Києвом було створено «живий ланцюг» з мільйонів людей, які трималися за руки. Ця акція стала підтвердженням єдності та стійкості українського народу. Вона вважається однією з найбільших у світовій історії.

Протягом минулого року сотні тисяч захисників, поліцейських, нацгвардійців, спецпризначинців, рятувальників, медиків та волонтерів, а також мільйони пересічних громадян піднялися на захист єдності й територіальної цілісності України. Ще ніколи День Соборності не був таким великим, вистражданим та заслуженим святом, як сьогодні.

Проте наш ворог грубо прорахувався, він хотів нас знищити, але навпаки зробив нас сильнішими та більш згуртованими як ніколи. Українська політична нація остаточно ствердилася на всіх теренах – західних, східних, північних, південних та центральних. Вона об’єднала представників різних етносів та носіїв різних мов, а наші російськомовні співвітчизники продемонстрували, що Україну російською мовою вони люблять не менше, ніж україномовні українською.

Сьогодні День Соборності є надзвичайно актуальним та одним із найважливіших пам’ятних днів для нашої країни. Це нагадування кожному про те, що сила нашої держави – у нашій єдності та соборності українських земель.

Україна Соборна. Разом до Перемоги!