40 дітей з різних територіальних громад Харківської області мали змогу відвідати мальовничу та гостинну Румунію.

За дорученням начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега СИНЄГУБОВА при безпосередній координації Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації при підтримці Мар’яни МАРУСИНЕЦЬ, директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації з 20 по 30 серпня 2023 року 40 дітей з різних територіальних громад Харківської області мали змогу відвідати мальовничу та гостинну Румунію.

Протягом десяти днів румунська сторона організовувала відпочинок та дозвілля наших дітей.  Нарешті юні мешканці Харківщини змогли відволіктися від повітряних тривог та отримати позитівні емоції напередодні нового навчального року: купалися в басейні, відвідували музеї, ходили у піші туристичні походи, каталися на конях, грали в лазертаг, стрибали на батутах та просто розлаблялися в гамаках та підвісних кріслах. Діти проживали на ранчо Sun Rai у місті Сігету Мармацієй в етно-будинках на величезній просторій території, де грали у волейбол, бадмінтон, прогулювалися просторами та знайомилися з культурою країни. Гостинні та привітні власники ранчо з турботою та увагою відносилися до кожної дитини, намагалися забезпечити всі потреби і порадувати. Харчування було смачним, ситним та  різноманітним, а дозвілля – змістовним та насиченим.

Десять днів промайнули дуже швидко і розставання з представниками благодійної організації Hope and homes for children, які опікувалися дитячою групою всі дні, було дуже емоційним та зворушливим. Запальні румунки не стримували сліз і всіх обіймали, а чоловіки тиснули руки і складали долоні в серця. Діти вдячні усім дорослим, хто організував цю подорож, за надану можливість відпочити, дізнатись нове, познайомитися з історією сусідньої країни та незабутньо провести час. Ці яскраві емоції стануть теплим спогадом наших дітей на все життя.