Державний професійно-технічний навчальний заклад “Харківське вище професійне училище сфери послуг”

Державний професійно-технічний навчальний заклад «Харківське вище професійне училище сфери послуг» був створений у 1946 році як профтехшкола з підготовки кравців. У 2007 році після кількох перейменувань та реорганізацій училище отримало свою нинішню назву. Сьогодні – це сучасний навчально-виробничий комплекс. На одній упорядкованій території розміщені навчальний корпус із сучасно обладнаними майстернями та аудиторіями, 2 гуртожитки, 3 салони краси. Для кожного учня передбачено індивідуальне робоче місце. Учні надають населенню побутові послуги з пошиття та ремонту одягу, взуття, ремонту ювелірних виробів, перукарські та манікюрні послуги.

За 70 років існування навчального закладу підготовлено більше 54 тисяч кваліфікованих робітників з професій сфери послуг.

Училище є навчальним закладом III атестаційного рівня, що здійснює підготовку робітників високої кваліфікації, діяльність яких пов’язана зі складною організацією праці. На бюджетній та контрактній основі училище готує кваліфікованих робітників із професій:

  • «Ювелір-монтувальник, ювелір-закріпник»,
  • «Кравець»,
  • «Кравець-закрійник»,
  • «Перукар»,
  • «Перукар, візажист»,
  • «Перукар, манікюрник, педикюрник»,
  • «Манікюрник, візажист, адміністратор»,
  • «Взуттьовик з індивідуального пошиття та ремонту взуття».

Для цікавої організації дозвілля учнівської молоді в училищі створено систему гурткової роботи: працюють гуртки художньої, технічної творчості та декоративно-прикладного мистецтва, театральний гурток, вокально-хоровий і танцювальний гуртки. Особливою популярністю серед учнів користується театр мод «Шарм», який виховує естетичний смак, розвиває фантазію і творчість учнівської молоді, допомагає кожному учаснику розкрити свою індивідуальність. Система виховної роботи училища заснована на учнівському самоврядуванні, яке сприяє зростанню соціальної активності, ініціативи, формує навички і вміння майбутнього працівника сфери послуг.

Випускники училища є конкурентоспроможними і завжди затребуваними на ринку праці фахівцями.