432 студенти ХНПУ імені Г.С. Сковороди станцювали наймасовіший гопак та успішно встановили новий рекорд України!

21 травня 2019 року у Центральному парку культури та відпочинку імені Максима Горького, студенти Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди провели урочистий захід на встановлення нового національного рекорду України у категорії: «Наймасовіше виконання традиційного українського народного танцю «Гопак»» з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки.

Захід було організовано за ініціативи студентського активу ХНПУ імені Г.С. Сковороди з метою сприяння національному відродженню національно-культурних традицій, успадкування духовних надбань українського народу, залучення молоді до зразків українського танцювального мистецтва, популяризації серед молоді гопака, як танцю козацького походження. Адже український гопак – один із найкрасивіших та найяскравіших танців світу, візитна картка української національної хореографії. Цей танок є демонстрацією життєвої сили, духовного і тілесного здоров’я, краси, творчої енергійності нашої молоді.

Учасниками заходу стали студенти всіх факультетів ХНПУ імені Г.С. Сковороди, на чолі з учасниками Народного ансамблю народного танцю «Зорицвіт»(ХНПУ імені Г.С.Сковороди). Загальна кількість танцюристів – 432 студенти. Загальна кількість учасників заходу – понад 2000 осіб.

Організатором заходу є Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди.

З привітальним словом до учасників заходу звернувся заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Бабічев Анатолій Валерійович: «Ми звикли вважати, що вишиванка, гопак і пісня символічно трактують нашу українську ідентичність. Таке масове виконання гопака – це поєднання етнічних традицій та сучасності. Це чудова ідея, вона об’єднує, додає позитивних надихаючих емоцій всім нам».

Ректор Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, почесний громадянин міста Харкова акад. Прокопенко Іван Федорович у своїй промові зазначив: «Пишаюся таким Харковом та нашою молоддю! Дякую сковородинівцям за козацький дух, патріотичну творчість і активну громадську позицію! Освіта збереже Україну!»

Рекорд зафіксував представник Книги рекордів України Омаров Шахин Анверович: «Друзі, Ви – молодці! Харків вже не вперше радує нас танцювальними рекордами. Студенти декілька місяців готувалися, працювали у рамках цього грандіозного проекту і їх зусилля заслуговують нашої уваги та включення його до Книги рекордів України! Дуже приємно, що саме молоде покоління бере участь у встановленні танцювального рекорду. Молоде покоління – це майбутнє України!»

Учасників святкового заходу привітали творчими виступами Народний колектив естрадно-спортивного танцю «Бумеранг» та відомий український композитор та співак, випускник ХНПУ імені Г.С.Сковороди Олександр Кварта.