Національний урок пам’яті

29 вересня, в день 80-х роковин трагедії Бабиного Яру, директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Анжеліка Крутова взяла участь в Національному уроці пам’яті, що відбувся в Харківському науковому ліцеї-інтернаті «Обдарованість» .

Вона зазначила, що вивчати трагедію Голокосту — означає сприяти утвердженню демократичних цінностей, необхідності відстоювання прав людини, формуванню поваги до людської гідності.

Наша задача сьогодні зробити істотний внесок у формування такого суспільства, в якому повторення трагедії, подібної до Голокосту, буде принципово неможливим.

Під час уроку учні використовували освітню платформу «Червона точка пам’яті», яка створена Меморіальним центром “Бабин Яр”, що дозволяє дітям з усієї країни зробити свій внесок в колективне знання про Голокост і Другу світову війну. За допомогою платформи, кожен школяр  додати на карту свою «червону точку» у вигляді записаного спогаду, копії документу з сімейного архіву, знахідки з місцевого музею чи інформації про пам’ятник жертвам Голокосту, встановлений у їх громаді.